Walne Zgromadzenie Delegatów Oddziału Olsztyńskiego SEP w Olsztynie 2014-2018
Dnia 02 marca 2018 (piątek) o godz. 14:00 w sali konferencyjnej Federcji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT w Olsztynie, odbyło się Walne Zgromadzenie Delegatów Oddziału Olsztyńskiego SEP.
Uczestniczyło w nim 33. delegatów, władze i komisje ustępującego zarządu oraz zaproszeni goście. Prezes Oddziału kol. Wiesław Stankiewicz, rozpoczął zgromadzenie od powitania zaproszonych gości, zarządu i delegatów. W Walnym Zgromadzeniu Delegatów Oddziału Olsztyńskiego SEP uczesniczył wiceprezes Zarządu Głównego SEP kol. Krzysztof Woliński.
Po powitaniu gości kol. Wiesław Stankiewicz zaproponował, by przewodniczącym Zgromadzenia był kol. Janusz Piechocki a sekretarzem kol. Dariusz Stecki. Po przedstawieniu i przyjęciu porządku zgromadzenia przez delegatów, kolega Andrzej Lange odebrał z rąk Wiceprezesa ZG SEP i Prezesa Oddziału medal im. prof. Stanisława Fryzego, natomiast kol. Janusz Kasperowicz i kol. Jarosław Kukliński otrzymali złotą odznakę honorową SEP oraz kol. Jan Szczęsny otrzymał srebrną odznakę honorową SEP. Statuetki z okazji jubileuszu 70-lecia SEP otrzymali kol. Agnieszka Walkowiak i kol. Ryszard Walkowiak.
Po tej uroczystej części zebrania zostały wybrane komisje: mandatowa, wyborcza, skrutacyjna oraz uchwał i wniosków.
Po ogłoszeniu wyników wyborów poszczególnych komisji Prezes Oddziału kol. Wiesław Stankiewicz przedstawił sprawozdanie z działalności zarządu w kadencji 2014-2018.
Złożył podziękowania na ręce delegatów dla zarządów kół za sprawne przeprowadzenie wyborów.
W kadencji 2010-2014 roku odbyło się 26 protokołowanych posiedzeń Zarządu Oddziału, na których omawiane były zagadnienia związane z działalnością statutową, organizacyjną oraz gospodarczą, w tym:
- informacje z posiedzeń Rady Prezesów,
- zagadnienia organizacyjne kluczowych uroczystości, w tym jubileuszu 70-lecia oddziału
- postęp w zakresie tworzenia i aktualizacji strony internetowej,
- bieżąca analiza wykonania planu finansowego Oddziału,
- akceptacja wniosków kandydatów na nowych członków naszego stowarzyszenia,
- działalność szkoleniowa,
- działalność Ośrodka Rzeczoznawstwa,
- zagadnienia finansowo-księgowe,
dodatkowo, zadaniowo odbywały się spotkania powołanych przez Zarząd grup roboczych.
Celem większej integracji środowisk szeroko rozumianej elektryki, w kadencji 2014-2018 poszerzono skład zarządu do 15 osób. W skład Zarządu wchodziły zarówno osoby z dużym doświadczeniem stowarzyszeniowym, jaki i osoby piastujące tę funkcję pierwszą kadencję reprezentujące branżę telekomunikacyjną, energetykę zawodową, elektrykę, informatykę, środowisko akademickie i branżowe szkolnictwo średnie. Połączenie doświadczenia z zaangażowaniem i nowym spojrzeniem na zagadnienia stowarzyszeniowe przyniosło zadawalające efekty w pracy. O tym, że praca zarządu przebiegała w duchu porozumienia świadczy sprawozdanie Sądu Koleżeńskiego, do którego nie wpłynął żaden wniosek o wszczęcie postępowania wyjaśniającego. Zarząd z dużym zaangażowaniem reprezentował interesy SEP zarówno na forum wewnątrz stowarzyszeniowym jak i na zewnątrz stowarzyszenia. Posiedzenia Zarządu były konstruktywne, a wypracowane programy działań były analizowane pod względem finansowym. W kadencji 2014-2018 staraliśmy się nie tylko utrzymać naszą działalność na standardowym, wypracowanym przez lata poziomie, ale także ją podwyższać i poszerzać. Corocznie na przełomie stycznia i lutego organizowaliśmy Spotkania Noworoczne Aktywu Oddziału SEP, których celem było złożenie sprawozdania Zarządu z działalności w mijającym roku kalendarzowym.
Wszystkie Spotkania Noworoczne były uroczystościami wyjazdowymi organizowanymi w ośrodkach wypoczynkowych naszego regionu. W spotkaniach finansowanych ze środków oddziału brali udział członkowie zarządu, reprezentanci kół, zapraszani goście (ok. 75-85 osób). Na przełomie maja i czerwca w okresie popularnych „majówek” organizowaliśmy spotkania wyjazdowe w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Elektryki i Światowego Dnia Telekomunikacji i Społeczeństwa Informacyjnego. W części oficjalnej prezentowane były interesujące referaty techniczne branżowe prezentowane przez naszych kolegów z oddziału, jak i zaproszonych gości, zarówno z branży telekomunikacyjnej, jak i elektrycznej.
Podczas kadencji organizowaliśmy szkolenia i przeprowadzaliśmy egzaminy wśród uczniów kończących szkoły średnie. Dawało im to możliwości lepszego startu w znalezieniu pracy i podwyższało ich kwalifikacje. Ważnym wydarzeniem w oddziale była organizacja 3 czerwca 2016 r. w budynku Biblioteki Uniwersyteckiej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie gali z okazji jubileuszu 70-lecia utworzenia Oddziału Olsztyńskiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich.
Zaproponowane zostały następujące cele i zamierzenia na 2018 rok i nową kadencję:
- Utrzymanie naszego programu ramowego:
- organizacja 3 spotkań aktywu oddziału olsztyńskiego SEP: Spotkań Noworocznych, Sympozjum z okazji MDE i ŚDTiSI oraz wycieczki techniczno- integracyjnej z zasadą współfinansowania kosztów działalności statutowej przez Oddział w zależności od wypracowanych środków finansowych,
- kontynuacja współpracy z młodzieżą i inicjatywami wymuszającymi jej aktywność.
- Współpraca ze środowiskami akademickimi i kadrą nauczycielską branżowych szkół średnich w celu rozwoju naszego wspólnego dobra jakim jest szeroko rozumiana elektryka.
- Doskonalenie i poszerzanie wiedzy członków komisji egzaminacyjnych SEP poprzez cykliczne szkolenia i spotkania szkoleniowo-seminaryjne.
- Wprowadzanie młodych kadr do procesu szkolenia.
- Wspomaganie aktywności kół w organizacji seminariów, sympozjów i odczytów.
- Prowadzenie działalności gospodarczej IRSEP i poszukiwanie nowych kierunków pozyskiwania środków w celu umożliwienia realizacji podstawowej działalności statutowej oddziału.
- Kontynuacja aktywnego udziału członków Oddziału Olsztyńskiego SEP w gremiach zawodowych i społecznych , w tym w Warmińsko-Mazurskiej Izbie Inżynierów Budownictwa.
- Powołanie zespołu ds. Obchodów 100-lecia powstania Stowarzyszenia Elektryków Polskich w ramach działalności Oddziału Olsztyńskiego.
- Kontynuowanie szeroko pojętej integracji wszystkich członków naszego stowarzyszenia na każdej płaszczyźnie naszej działalności.
W kolejnym punkcie zebrania rozpoczęła się część sprawozdawcza. Odczytane zostały sprawozdania z działalności oddziału w latach 2014-2018, komisji rewizyjnej, sądu koleżeńskiego, rady nadzorczej IR SEP Oddziału i rady nadzorczej komisji kwalifikacyjnych. Po wysłuchaniu wszystkich sprawozdań na wniosek przewodniczącego Komisji Rewizyjnej jednogłośnie udzielono absolutorium ustępującemu zarządowi oddziału.
Po części sprawozdawczej rozpoczęła się dyskusja i wystąpienia zaproszonych gości.
Na prezesa Oddziału Olsztyńskiego SEP wybrano kolegę Jarosława Kantela, który podziękował za zaufanie i obiecał sumiennie pracować w kolejnej kadencji 2018-2022.
Do Zarządu Oddziału Olsztyńskiego SEP wybrano:
- kol. Wiesława Stankiewicza
- kol. Jana Chojeckiego
- kol. Benedykta Rogalę
- kol. Witolda Rozłuckiego
- kol. Dariusza Steckiego
- kol. Janusza Piechockiego
- kol. Mirosława Milejskiego
- kol. Jarosława Kuklińskiego
- kol. Sylwestra Rączkiewicza
- kol. Piotra Raczyńskiego
- kol. Tomasza Kosowskiego
- kol. Michała Śmieję
- kol. Dariusza Rybaczyka
- kol. Stefana Siudzińskiego
- kol. Macieja Staśkiewicza
Do Komisji Rewizyjnej Oddziału Olsztyńskiego SEP wybrano:
- kol. Radosława Buczka
- kol. Andrzeja Lange
- kol. Tomasza Kraweć
- kol. Marka Chmiela
- kol. Jana Szczęsnego
Do Sądu Koleżenskiego Oddziału Olsztyńskiego SEP wybrano:
- kol. Romana Skrzypczaka
- kol. Jarosława Pankowskiego
- kol. Andrzeja Grzebieniaka
Na delegatów na XXXVIII Walny Zjazd SEP wybrano:
- kol. Jana Chojeckiego
- kol. Jarosława Kuklińskiego
- kol. Wiesława Stankiewicza
- kol. Stefana Siudzińskiego
oraz wybrany Prezes Oddziału kol. Jarosław Kantel.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Walnego Zgromadzenia Delegatów Oddziału Olsztyńskiego SEP:
Po zamknięciu obrad zarząd i komisje zrobiły wspólne zdjęcie.
Poniżej przedstawiamy nowo wybrany Zarząd i komisje Oddziału Olsztyńskiego SEP.
Dariusz Stecki
Sekretarz Oddziału Olsztyńskiego SEP